5 ergonomických tipů pro správné sezení

 1. Seďte vzpřímeně 
  Důležité je přitom nastavení židle, výška stolu a především poloha monitoru. Horní hranu monitoru mějte v úrovni očí. Monitor mějte vzdálený minimálně na délku jedné paže. Při psaní na klávesnici se nesmíte ke stolu sklánět a ohýbat páteř.
 2. Využijte zádovou bederní a loketní opěrku 
  Horní i dolní končetiny by totiž měly svírat úhel 90°.
 3. Využijte polohovací a naklápěcí masážní podložky pod nohy 
  Napomáhá ke zdravému držení těla při sezení, podporuje pohyb nohou, jejich lepší prokrvení a brání tak jejich otokům.
 4. Dejte rukám odpočinout
  Myš by měla být co nejblíže klávesnici, abyste měli obě zařízení v šíři ramen. I proto jsou dnes oblíbené kompaktní klávesnice bez numerické části a speciální ergonomické klávesnice, které ještě více odpovídají přirozené pozice rukou. Odborníci také doporučují použití gelových podložek pod zápěstí, které zabraňují vzniku tlakových bodů a jsou prevencí vzniku karpálního tunelu.
 5. Střídejte práci vsedě a vstoje

  Trvalá práce v jakékoliv poloze je práce v nucené poloze, a to je pro člověka fyziologicky nepřirozené a nepříznivé. Právě proto jsou dnes tolik oblíbené výškově stavitelné stoly, nebo taktéž naší firmou nabízené výškově stavitelné pracovní stanice QuickStand, které si můžete nastavit na práci v pozici jak sedící, tak stojící.

pracovní poloha

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení