Výběr klávesnice a myši

Tvar a velikost myši je důležitější, než si myslíte, musí vám padnout do ruky

Se správnou pracovní polohou souvisí i výběr a umístění klávesnice a myši. Dlouhodobá práce s myší a klávesnicí významně zvyšuje rizika vzniku karpálního tunelu a dalších chorob pohybového aparátu, které vás můžou vyřadit z pracovního procesu i na měsíce, proto doporučujeme věnovat ergonomii myši a klávesnice dostatečnou pozornost.

Ergonomicky správné je při práci na klávesnici i myši držet předloktí volně nad deskou stolu a zápěstí mít co nejvíce v rovině. Velké oblibě se těší speciální gelové podložky pod zápěstí, kterými je možné volně umístěné zápěstí podepřít. Ty se pod rukou přirozeně vytvarují a zabraňují vzniku otlaků. Stejnou podložku, navíc s protiskluzovou úpravou, si můžete pořídit i pro svou myš.

Pro vaši dlaň je důležitý tvar a velikost myši. Nejlépe je myš vyzkoušet, abyste dosáhli prsty pohodlně na všechna tlačítka a celkově vám padla do ruky. Investice do dražší kvalitní počítačové myši se může zdát jako zbytečný luxus, ale časem zjistíte, že to má smysl.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení