Výběr židle a stolu

Výběr kvalitní kancelářské židle není vůbec jednoduchý. Je to však jedna z prvních věcí, kterou byste měli při zařizování pracovního místa řešit. V každém případě se soustřeďte hlavně na komfort sezení, nikoliv na design a kupte pouze židli označenou jako ergonomická. Pouze ergonomická židle vám zaručí zdravé a správné sezení. Židli si vždy osobně řádně vyzkoušejte. Specializovaný prodejce by vám měl umět židli detailně odprezentovat. Neostýchejte se na vše zeptat a nechat si ukázat, jak se co používá a nastavuje, abyste získali co nejvíce informací o jejích ergonomických vlastnostech a uměli si židli sami správně nastavit.

ŽIDLE JE Z ERGONOMICKÉHO HLEDISKA NEJDŮLEŽITĚJŠÍM KUSEM NÁBYTKU.

Konstrukce pracovní židle musí být stabilní a vyhovovat tělesným proporcím uživatele, který jí bude používat, a to především tvarově a rozměrově. Židle musí být nastavitelná podle individuální potřeby.

Kvalitní ergonomická židle se nesmí obejít bez:

  • stavitelné výšky a hloubky sedáku
  • stavitelné zádové opěrky
  • stavitelných loketních opěrek (područek)
  • synchronní mechaniky umožňující dynamické sezení (tzn. volitelně nastavitelný přítlak zádové opěrky proti tlaku zad)

Dále oceníte:

  • hlavovou opěrku, nejlépe výškově i úhlově stavitelnou
  • snadno čistitelný a neklouzavý potahový materiál židle

Veškeré ergonomické zásady splňuje a naprosto každého určitě nadchne sezení na ergonomické židli Freedom od amerického výrobce firmy Humanscale, kterou si můžete u nás nakonfigurovat a nechat vyrobit přesně podle vašich požadavků, buď v některé z námi nabízených velmi kvalitních potahových látek nebo v kůži, rozhodnout se můžete pro variantu sedáku a područek s duronovou výplní nebo pro verzi s vysoce ergonomickým a tvarovatelným Technogelem. Tato židle získala právem spoustu světových ocenění. O její kvalitě svědčí i to, že na konstrukci a píst je záruka 10 let a na ostatní komponenty 5 let.

Dalším důležitým krokem při zařizování pracovního místa je správný výběr pracovního stolu. Nejdůležitějšími kritérii jsou výška a dostatečný rozměr pracovní plochy. V případě, že není pracovní stůl výškově stavitelný, měla by být deska stolu ve výšce zhruba 72 cm nad podlahou, u menších žen o něco nižší. Při sedu by měla být výška desky stolu totožná s výškou loktů. Předloktí a nadloktí by mělo svírat úhel 90°, což platí i pro práci na PC vstoje.

IDEÁLNÍM ŘEŠENÍM JE VÝŠKOVĚ STAVITELNÝ STŮL.

Dále se musí dbát na to, aby přední hrana stolu měla zaoblený okraj bez ostrých hran a povrch stolu musí být matný, lesklý povrch totiž odráží světlo a znesnadňuje práci. Výška pracovní desky a prostor pro dolní končetiny musí umožňovat uživateli pohodlnou pracovní polohu a natažení nohou.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení